Kierowca to zawód wymagający, wykonuje swoje zadania z dala od siedziby firmy, dlatego tak ważna jest rejestracja czasu pracy. Prawidłowa analiza czasu pracy kierowcy powinna zawierać się w przepisach dotyczących czasu pracy kierowcy , tj. zgodne z polskim prawem, a konkretnie z Ustawą o czasie pracy kierowcy. Zdarza się, że kierowca nie otrzymuje należnego mu wynagrodzenia, nie zdając sobie sprawy, że może być ofiarą oszustwa.

Najważniejsze jest byś:

  • Otrzymał prawidłowe wynagrodzenia za wykonaną pracę,
  •  Zachował bezpieczeństwo podczas służbowego wyjazdu, pracując odpowiednią liczbę godzin.

Rozliczanie wynagrodzeń

Nie masz dostępu do specjalistycznego oprogramowania, wyliczającego wynagrodzenie, jak również sprawdzającego naruszenia czasu pracy. Nie jesteś w stanie określić jaka zapłata CI przysługuje, czy jest wyliczona poprawnie czy też, nie. Zdarzają się sytuacje, że pracodawca również nie wie, czy Twoje wynagrodzenie zostało prawidłowo obliczone.

90% firm transportowych nie weryfikuje czasu pracy swoich kierowców. Wypłaca stawki zapisane w umowie, co nie jest zgodne z Ustawą o czasie pracy kierowców. Kierowcom przysługują diety za pracę w ich zawodzie, zarówno w kraju jak i za granicą. W Polsce kwoty te to od 15 do 45 zł za dobę, w Europie stawka ta dochodzi nawet do 42 euro za dobę.

Rozliczanie czasu pracy

Nie wiesz czy Twój pracodawca prawidłowo wylicza Twój czas pracy? Podstawą do analizy czasu pracy są dane zapisane na karcie kierowcy lub wykresówce, które zawierać mają aktywność kierowcy: jazda, postój, dyspozycja.

Dysponujemy programem, który sprawdzi poprawność Twojego wynagrodzenia. To oprogramowanie, z którego korzysta również Inspekcja Pracy oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Oferujemy:

  • Pełną analizą czasu pracy
  • Rozliczanie kosztów ryczałtów za noclegi, diety, za odbytą delegację
  • Rozliczanie należności za dodatkowe elementy wynagrodzenia
  • Rozliczanie wynagrodzeń za pracę na terytorium Niemiec
  • Weryfikację naruszeń czasu pracy zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Pracy i ITD.

Dowiedz się jakie wynagrodzenie Ci przysługuje, czy Twoje prawa są naruszane.

[add_to_cart id=”255″]