Zajmujemy się kredytami frankowymi odszkodowaniami windykacją antywindykacją

Kredyty frankowe

Masz kredyt we frankach? Mimo regularnych spłat Twoje zobowiązanie względem banku się nie zmniejsza? Nerwowo śledzisz zmienny kurs CHF? Od ponad 8 lat wspieramy frankowiczów, pomagając im unieważnić wadliwe umowy i odfrankowić kredyt. Reprezentujemy ich na każdym etapie tego procesu, by nie czuli się niepewnie w sporze z dużą instytucja finansową. Ty też możesz dołączyć do tego grona. Pamiętaj, że im szybciej zaczniesz działać, tym szybciej uwolnisz się od kredytu we frankach.

Dlaczego warto walczyć o swoje prawa?

Większość umów o kredyt we frankach zawiera tzw. klauzule abuzywne, czyli postanowienia naruszające prawa konsumentów. Zgodnie z wyrokiem TSUE z 2019 roku frankowicze na tej podstawie mogą nawet całkowicie unieważnić umowę z bankiem. Tym samym, korzystając z tego rozwiązania:

Odzyskujesz wszystkie
wpłacone pieniądze

Pozbywasz się kredytu

Wykreślasz hipotekę

Cieszysz się
finansową wolnością

Nie martwisz się
zmiennym kursem CHF

Już ponad 1500 frankowiczów
powierzyło nam swoją sprawę

Wiele kancelarii prowadzi sprawy frankowe od czasu przełomowego wyroku TSUE z 2019 roku. My jednak już kilka lat wcześniej wspieraliśmy posiadaczy kredytów w CHF. Tak duże doświadczenie przekłada się na konkretne efekty – już ponad 700 wyroków zapadło na korzyść naszych klientów. Ty też możesz dołączyć do tego grona!

POMOC KANCELARII FRANKOWEJ W LUBLINIE

Masz umowę frankową?
Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wykorzystując naszą wiedzę i 8 lat doświadczenia w sprawach frankowych, pomagamy kredytobiorcom zrealizować najbardziej korzystny dla nich scenariusz.

Unieważnienie kredytu we frankach:

Analizujemy Twoją umowę z bankiem, znajdujemy w niej wadliwe zapisy i dążymy do unieważnienia kredytu we frankach. W rezultacie bank musi zwrócić Ci wszystkie do tej pory wpłacone pieniądze. Sam może natomiast domagać się tylko zwrotu kapitału.

Odfrankowienie umowy CHF:

Usuwając z umowy frankowej wadliwe zapisy powiązane z kursem franka, zmieniasz zasady spłaty kredytu. Od początku traktuje się go, jakby był kredytem złotowym. Odzyskujesz więc nadpłacone raty, a wysokość kolejnych nie jest już zależna od kursu CHF.

Zawarcie ugody frankowej z bankiem:

Ugoda pozwala uniknąć sporu sądowego, ale uniemożliwia Ci też złożenie pozwu w przyszłości. Dokładnie analizujemy więc propozycję banku, upewniając się, że jest dla Ciebie korzystna. Dzięki temu podejmujesz świadomą decyzję i unikasz błędów, które mogą Cię słono kosztować.

WCIĄŻ MASZ WĄTPLIWOŚCI?

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania w sprawach frankowych

Jakie są szanse na wygraną z bankiem?

Nie ma ogólnopolskich statystyk w sprawach frankowych. Wiele kancelarii prowadzi jednak wewnętrzny bilans wygranych i przegranych. Według tych danych ok. 90-98% wyroków zapada na korzyść frankowiczów. Oznacza to, że szansa na wygranie sporu z bankiem jest naprawdę duża.

Jakie znaczenie mają wyroki TSUE?

TSUE wskazuje, czy konkretna działania są zgodne z prawem unijnym, do którego polskie sądy powinny się stosować . Wytyczne TSUE w sprawach frankowiczów mają więc ogromny wpływ na kolejne rozstrzygnięcia. W ostatnich latach każdy kolejny wyrok TSUE jeszcze bardziej poprawia sytuację frankowiczów.

Unieważnienie kredytu czy ugoda frankowa?

Ugoda wiąże się z ustępstwami z Twojej strony, więc jest mniej korzystna finansowo niż unieważnienie kredytu. Zamyka Ci też drogę do toczenia sporu z bankiem w przyszłości. Właśnie dlatego propozycję banku musisz dokładnie przeanalizować, a jeszcze lepiej – skonsultować z kancelarią frankową.

Czy to dobry czas na pozwanie banku?

Zdecydowanie tak. W ostatnich latach zapadło wiele przełomowych wyroków frankowych. Zgodnie z nimi banki nie mogą żądać wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z kapitału, dokonywać waloryzacji ani zgłaszać innych roszczeń poza zwrotem pożyczonej kwoty. Można więc śmiało powiedzieć, że sytuacja frankowiczów nigdy nie była tak korzystna, jak w tym momencie.

Czy warto czekać na ustawę frankową?

Póki co nie podjęto żadnych konkretnych działań, które wskazywałyby na to, że taka ustawa w najbliższym czasie rzeczywiście powstanie. Tym samym frankowicze muszą samodzielnie walczyć o swoje prawa, pozywając banki. Biorąc jednak pod uwagę optymistyczne statystyki i prokonsumenckie orzeczenia TSUE oraz Sądu Najwyższego, warto podjąć kroki prawne.

Czy każdy frankowicz może unieważnić kredyt?

Kredyt we frankach można unieważnić, jeśli umowa zawiera postanowienia naruszające prawa frankowicza. W większości umów można znaleźć niedozwolone zapisy, jednak nie ma gwarancji, że będzie tak w 100% przypadków. Właśnie dlatego przed pozwaniem banku najlepiej skonsultować się z radcą prawnym, który dokładnie przeanalizuje umowę i oceni szanse na wygraną.

DOWIEDZ SIĘ, JAK DZIAŁAMY

Pomoc frankowiczom na każdym etapie sprawy

Wspieramy właścicieli kredytów denominowanych i indeksowanych w poprawie ich sytuacji finansowej. Obojętnie, które rozwiązanie wybierzesz: unieważnienie umowy, odfrankowienie czy ugodę z bankiem – zapewnimy Ci pomoc prawną.

1.

Darmowa analiza umowy

Na podstawie umowy kredytu wraz z załącznikami i aneksami analizujemy Twoją sytuację i sprawdzamy, czy możesz unieważnić swoją umowę kredytu frankowego lub dokonać odfrankowienia.

2.

Wyliczenie korzyści

W oparciu o zaświadczenia o spłacie kredytu CHF ustalamy wysokość przysługujących Ci roszczeń i korzyści, jakie możesz odnieść, walcząc o swoje prawa.

3.

Reprezentacja przed bankiem

Sporządzamy reklamację, wezwanie do zapłaty i pozew sądowy. W Twoim imieniu kontaktujemy się bankiem i prowadzimy negocjacje ugodowe.

4.

Reprezentacja na drodze sądowej

Reprezentujemy Cię w czasie postępowania sądowego w każdej instancji. Dążymy do maksymalnej poprawy Twojej sytuacji finansowej.

KANCELARIA FRANKOWA NIEDŹWIEDŹ

Rozpocznij życie bez kredytu frankowego z pomocą kancelarii

Boisz się sporu z bankiem? Pamiętaj, że z pomocą doświadczonego prawnika, który powoła się na właściwe przepisy i orzecznictwo, unieważnienie kredytu we frankach może być naprawdę proste.

24 lata doświadczenia

Umożliwia nam prowadzenie nawet szczególnie skomplikowanych spraw.

8 lat pomocy frankowiczom

Tematem frankowym zajmowaliśmy się już na długo przed orzeczeniem TSUE z 2019 roku.

1500+ frankowiczów

Powierzyło prowadzenie sprawy frankowej właśnie naszej kancelarii.

700+ wyroków

Zapadło na korzyść reprezentowanych przez nas posiadaczy kredytów frankowych.